WALKA ZE STRESEM

Naturalne suplementy wspierające walkę ze stresem

 

Długotrwały stres jest zabójczy dla naszego organizmu. Obok spadku nastroju, rozdrażnienia czy obniżonej efektywności w pracy może się przyczynić do rozwoju wielu groźnych dolegliwości i chorób. Dlatego tak ważne jest unikanie stresu, a w sytuacjach, w których to niemożliwe niwelowanie jego negatywnych skutków dla naszego organizmu. Na rynku farmaceutycznym istnieje wiele suplementów antystresowych oraz leków uspokajających promowanych jako preparaty wspomagające walkę ze skutkami stresu. Które z nich są najbardziej skuteczne? Czy ich regularne przyjmowanie jest bezpieczne? Jak radzić sobie ze stresem wykorzystując wyłącznie naturalne suplementy na stres?

Skąd się bierze stres w naszym życiu?

Żeby walka ze stresem była skuteczna należy ją rozpocząć od zdefiniowania przyczyny stresu oraz znalezienia skutecznej dla nas formy relaksu bądź odreagowania. Co to oznacza w praktyce? Stres to pierwotna reakcja organizmu ludzkiego na sytuacje zagrożenia, dawniej ratowała nam życie, dzisiaj z powodu najróżniejszych patologii nowoczesnej cywilizacji przyczynia się do powstawania wielu chorób i dolegliwości. Co nas stresuje? Zgodnie z badaniami APA (American Psychologist Assosiation) martwimy się o pieniądze, obowiązki domowe, pracę, zdrowie, swój związek, a także akty terroryzmu, których możemy paść ofiarą. W większości wymienionych powyżej obszarów stres wynika z wygórowanych oczekiwań nowoczesnego modelu społeczeństwa. Dużą rolę w rozpowszechnianiu czynników stresowych odgrywają media masowe oraz portale społecznościowe, w których promuje się wyidealizowany model życia. W konsekwencji powyższego staramy się za wszelką cenę być najlepsi we wszystkich sferach życia, co bardzo szybko prowadzi do wypalenia i zniechęcenia.

Jak walczyć ze stresem?

Czynnikiem o dużym znaczeniu w walce ze stresem jest dieta oraz odpowiednia suplementacja organizmu. Podczas gdy niedobory magnezu mogą powodować przemęczenie i znużenie, niedobory witaminy B6 będą wywierały negatywny wpływ na procesy umysłowe. Ucierpi przede wszystkim zdolność koncentracji, co przełoży się na efektywność w pracy. Żeby tego uniknąć należy dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, a w okresie wytężonego wysiłku fizycznego i/lub psychicznego sięgać po odpowiednie suplementy, w tym także naturalne suplementy na stres powstające na bazie ekstraktów roślinnych wzbogaconych o podstawowe mikro i makroelementy. Jednym z takich suplementów antystresowych jest preparat Nervosed.

Nervosed zawiera odpowiednio dobrane wyciągi roślinne z melisy, chmielu oraz różeńca górskiego wzbogacone dodatkowo magnezem i witaminą B6. Wyciąg z melisy pomaga utrzymać pozytywny nastrój, jednocześnie przyczyniając się do osiągnięcia optymalnego odprężenia psychicznego i fizycznego. Wyciąg z chmielu ma kojący wpływ na układ nerwowy, a wyciąg z różeńca górskiego pomaga organizmowi przystosować się do stresu oraz wzmożonego wysiłku fizycznego. Regularne przyjmowanie naturalnego suplementu diety o tak bogatym, a zarazem precyzyjnie skomponowanym składzie sprawia, że jesteśmy mniej zmęczeni, mniej rozdrażnieni oraz bardziej pozytywnie nastawieni do życia.