Co na kaszel? Najlepszy syrop na kaszel dla dziecka

Co na kaszel? Najlepszy syrop na kaszel dla dziecka

 

Kaszel jest naturalną reakcją obronną organizmu. Może się pojawić w wyniku wchłonięcia ciała obcego lub podrażnienia górnych dróg oddechowych np. przez suche powietrze, którym dziecko oddychało w klimatyzowanym pomieszczeniu. Sporadyczne pokasływanie nie musi więc być objawem choroby, ani alergii. Nie oznacza to bynajmniej, że kaszel u dziecka powinniśmy ignorować. W sytuacji, w której epizody kaszlu występują coraz częściej lub gdy kaszel nabiera na sile warto skonsultować się z pediatrą, który zdiagnozuje przyczynę kaszlu i wdroży odpowiednie leczenie.

Co na kaszel suchy?

Kaszel suchy może być spowodowany nie tylko chorobami układu oddechowego, ale również zaburzeniami ze strony innych układów organizmu. Kaszel suchy w nocy jest typowo związany z zakażeniami wirusowymi. Jego napady mogą osiągnąć takie natężenie, że maluchowi trudno jest w ogóle zasnąć, nie mówiąc już o przespaniu całej nocy. Aby złagodzić napady suchego kaszlu w nocy warto sięgnąć po najlepszy syrop na kaszel. Zdaniem wielu rodziców takim specyfikiem jest syrop domowej roboty. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się syrop z sosny, który skutecznie łagodzi suchy kaszel, a jednocześnie działa wspomagająco w procesie odksztuszania. Warto powiem pamiętać o tym, że w następstwie suchego kaszlu pojawia się kaszel mokry. Co na kaszel mokry?

Najlepszy syrop na kaszel mokry

W każdej aptece znajdziemy co najmniej klika syropów na kaszel dla dzieci. Część z nich to syropy o uniwersalnym działaniu, które mają za zadanie łagodzić kaszel suchy i ułatwiać odksztuszanie w przypadku kaszlu mokrego. Część to specyfiki, których atrakcyjny kolor i słodki smak ma zachęcić małych pacjentów do przyjmowania leku. Jak wśród nich znaleźć ten najlepszy? Zastanawiając się nad tym, co wybrać na kaszel dla naszego dziecka z pewnością warto skonsultować się z zaufanym pediatrą lub farmaceutą. Większość z nich jako jeden z najlepszych syropów na kaszel poleca Hedelix. Dlaczego?

Hedelix na kaszel mokry u dziecka

Hedelix to naturalny syrop na mokry kaszel, który powstaje na bazie wyciągu z liści bluszczu pospolitego. Preparat nie zawiera cukru, ani innych sztucznych dodatków. Jest dostępny w aptece bez recepty. Działa wspomagająco, w szczególności w stanach zapalnych dróg oddechowych oraz leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalenia oskrzeli. Skutecznie rozrzedza wydzielinę ułatwiając jej odksztuszanie, jednocześnie nie wywołując dodatkowych napadów kaszlu, które mogłyby podrażnić gardło powodując dyskomfort u małego pacjenta.

Syrop można dozować za pomocą specjalnej strzykawki dozującej lub podawać dziecku bezpośrednio na łyżeczce. Preparat ma przyjemny smak, dzięki czemu dzieci na ogół przyjmują go bez kapryszenia.