ŻEL PO UKĄSZENIU

co na ukąszenia

Czy warto stosować żel po ukąszeniu dla dzieci i dorosłych?

 

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego zaczynamy się zastanawiać nad tym, co i czy w ogóle aplikować na ukąszenia owadów. Reakcje ludzkiego organizmu na ukąszenia owadów są bardzo różne. Podczas gdy na skórze jednych trudno szukać śladu po ukąszeniu komara czy nawet meszki, inni reagują obrzękiem, zaczerwienieniem, a także świądem. Drapiąc miejsce ukąszenia tylko pogłębiamy problem, a nierzadko rozdrapana do krwi rana sprzyja rozwojowi zakażenia lub infekcji. Szczególnie podatne na podrażnienia i reakcje alergiczne są w tym przypadku dzieci. Co w takim razie aplikować na ukąszenia? Czy w aptece znajdziemy bezpieczny żel po ukąszeniu dla dzieci?

Jeśli należymy do grupy szczęśliwców, u których ukąszenia owadów nie powodują żadnych przykrych dolegliwości. Jeśli jednak mamy dzieci lub ktoś w naszym najbliższym otoczeniu naprawdę źle znosi ukąszenia komarów, meszek, os czy kleszczy warto zapoznać się z ofertą preparatów na ukąszenia owadów, które w każdej dobrej aptece możemy kupić bez recepty. Jednym z nich jest żel po ukąszeniu dla dzieci i dorosłych Urazolan. Jest to preparat tak bezpieczny, że bez obaw możemy go aplikować dzieciom, które ukończyły trzeci rok życia.

Żel po ukąszeniu dla dzieci – po co?

Żel po ukąszeniu dla dzieci i dorosłych to preparat, którego zadaniem jest łagodzenie obrzęku i świądu. Kiedy ukąszone miejsce nie swędzi, nie boli i nie piecze nie mamy potrzeby ingerencji mechanicznej (np. drapania), dzięki czemu rana pozostająca na naszej skórze po ukąszeniu goi się szybciej i bez zbędnych komplikacji. Warto bowiem pamiętać o tym, że drapiąc ukąszone miejsce doprowadzamy nie tylko do mechanicznego uszkodzenia skóry, ale również zanieczyszczamy ranę tym wszystkim, co drzemie pod naszymi paznokciami i na opuszkach palców. Zakażona rana goi się dłużej, często powodując dolegliwości bólowe i pozostawiając po sobie nieestetyczne blizny.

O tym, jak ważne dla prawidłowego gojenia się rany jest „niedrapanie i nierozdrapywanie” najlepiej wiedzą rodzice, których pociechy mimo tłumaczenia i zwracania uwagi drapią się odruchowo, kiedy tylko poczują swędzenie. To dlatego aplikacja żelu bezpośrednio po ukąszeniu jest tak ważna w przypadku najmłodszych. Jeśli dziecko nie odczuje świądu, najprawdopodobniej nie będzie odczuwało potrzeby dotkania ukąszonego miejsca, dzięki czemu unikniemy ryzyka infekcji, a rana zagoi się w naprawdę błyskawicznym tempie.

żel po ukąszeniu dla dzieci

Pakujemy apteczkę na wyjazd – co na ukąszenia?

 

Żel łagodzący na stłuczenia, żel po ukąszeniu dla dzieci, żel po ukąszeniu dla dorosłych, środki przeciwbólowe – pakowanie apteczki na wakacyjny wyjazd lub weekendową wycieczkę na camping wcale nie musi tak wyglądać. Preparat Urazolan to uniwersalne rozwiązanie dla dzieci i dorosłych. Preparat łagodzi nie tylko nieprzyjemne objawy ukąszeń owadów. To także łagodzący żel na stłuczenia i obrzęk, który przynosi ulgę w mniejszych urazach mechanicznych kończyn. Mając w apteczce Urazolan mamy tak naprawdę wszystko, co może nam się przydać podczas aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury.